CESTA TAM A ZASE ZPÁTKY


Vítejte,

Pro naši cestu do Barcelony jsme si vybrali trošku nezvyklé období - u nás byla ješte hodně velká zima a navíc zkouškové ještě nebylo u konce. Ale 23.ledna jsme vyrazili - odlet byl z Brna kolem desáté ráno a asitak za dvě hodiny jsme dosedli na letiště v Gironě. Pravda, je od Barcelony asi 80km daleko, ale vzhledem k ceně letenek to pořád bylo vpohodě. Z letiště sme přejeli autobusem do Girony (€3.90 za oba směry) a odtud raději vlakem. Mohli jsme se vydat autobusem přío do Barcelony, ale kombinace bus-vlak přes Gironu nám přišla zajímavější a také je levnější. Měli jsme trošku smůlu - první vlak co nám jel do Barcy byl courák a tak se cesta protáhla asi na hodinu a dvacet min.
Hurááá, sme tady!


Naše první krůčky po Barceloně byly trochu zmatené, ale rychle jsme se zorientovali a asi za dvacet min došli k hostelu, kde jsme se ubytovali (Hostal Central). Bylo to v centru a tak po menší pauze jsme vyrazili na procházku po známé ulici La Rambla, která nás dovedla až k Olympijskému přístavu. Po cestě nás nejvíce zaujali "žebráci", kteří byli rozesetí po celých dvou kilometrech, ale hlavně jejich originalita stála zato - něco málo z toho je ve fotogalerii. Následovala procházka podél pobřeží a pak svačinka u moře :) ušli jsme ještě pár kilometrů a k večeru ještě vyrazili směrem k největší památce Barcelony - Sagrada la Familia. Metrem jsme tam byli raz dva (pozor - málem nás okradli, ještě že sme v tom batohu nic neměli). Katedrála je nádherná, jen ty jeřábi okolo jak se pořád opravuje a přestavuje to docela kazí.

Druhý den ráno jsme se vydali ke stadionu slavného klubu FC Barcelona - Nou Camp, metrem jsme tam byli za chvilku, stadion obešli a nakoukli do areálu, ale vzhledem k nedostatku času jsme prohlídku s průvodcem vynechali. Následovala procházka po Barceloně a pak návrat do hostelu a vystěhování. Věci jsme si tam mohli nechat a tak nás po obědě čekal Gaudího park Guell. Je překrásný a rozhodně toto místo doporučuji navštívit - skvostná architektura perfektně do parku zapadá a tak i my v něm strávili přes dvě hodiny, navíc nabízí celkem dobrý výhled na samotné město.

Dalo by se říct z kopce na kopec - vyrazili jsme na druhý konec Barcelony - Montjuic, který leží až na samotném pobřeží. Nějak se nám nepodařilo dostat se k podzemní zubačce a tak sme si kopec pěkně vyšlápli po svých :) opět super výhled na město a z vrcholu taky na Barcelonský olympijský přístav. Dá se tam odtud podniknout vyhlídková jízda lanovkou nad přístavem. Ale my se jen prošli po vrchu a pak vyrazili ještě k olympijskému stadionu, který leží na vrcholu Montjuic a dolů sme se konečně svezli zmiňovanou zubačkou...Zbylo nám ještě trochu času a tak proč se nevydat zpátky na Katalánské náměstí, projít se trochu centrem a pak už nás čekala jen cesta zpátky do Girony. Tentokrát sme už chytli mnohem lepší vlak - pohodlé sedačky, wifi...prostě luxus (stál taky kolem €7), v Gironě už jen přestup na bus a kolem desáté večer už sme byli zpátky na letišti - spalo se tam celkem dobře a ráno jsme letěli zpátky domů.

Good Luck!