NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MÍSTA V KATALÁNSKU...


Costa Brava
Slunečné pobřeží středozemního moře je vyhledávanou destinací během celé letní sezony. Táhne se od francouzských hranic až po Blanes a nachází se zde mnoho známých letovisek jako třeba Lloret de Mar, Playa d'Aro anebo samotné Blanes. Jsou zde mnohem čistší pláže než třeba v Itálii a také nejsou tolik přecpaně turisty.

Montserrat
Známé poutní místo, které se nachází jen pár kilometrů od Barcelony láká poutníky z celého světa. Klášter se nachází v horách a vede k němu asi desetikilometrové stoupání. Stavba z roku 1025 je sídlem Benediktů a naleznete zde několik významných uměleckých děl anebo třeba obrovskou knihovnu s více než 300 000 svazky. Navíc díky své poloze nabízí nádherný rozhled na okolní hory a údolí.

Andorra
Tento vysokohorský ministát s 60 000 obyvatel se nachází v Pyrenejích, přibližně 200km od Barcelony a nabízí překrásné hory, údolí, řeky a jezera. Dalším důvodem proč se v Andoře zastavit je neexistence cel a daní v tomto ministátě, takže nakupování zde je opravdu velice výhodné. Jediný problém je, že v létě zde bývá přecpáno.

Girona (Gerona)
Girona má asi 90 000 obyvatel a nachází se severovýchodně od Barcelony. Toto město leží na staré římské cestě Via Augusta a proto se již před mnoha staletími hodně rozvíjelo a dnes nabízí zachovalé historické centrum. Nejzajímavější je asi katedrála a také nábřeží řek, které tímto městem protékají.

Port Aventura
Zábavní park Port Aventura se nachází u Salou, necelách 100km od Barcelony (na jih podél pobřeží). Port Aventura patří k největším zábavním parkům celé Evropy a je ideálním místem pro zpestření dovolené v některém letovisku na Costa Daurada. Přestože vstup do parku není zrovna nejlevnější - €42 pro dospělého na den (děti do 10 let €33.50), doporučuji park navštívit - je opravdu velice zajímavý a nabízí různá dobrodružství.
www.portaventura.es