EUROVÍKEND V BARCELONĚ

Chcete-li se podívat do Barcelony formou eurovíkendu, počítejte s cenou začínající na 7000Kč (včetně dopravy a letištních tax), pokud jste odvážnější a zařídíte si vše sami, může Vás to samé vyjít i na polovinu. Základem je doprava do samotné Barcelony. Vlak, auto nebo autobus můžee vyškrtnout rovnou a tak jediná otázka je zda letět přímo na letiště do Barcelony anebo se spokojit s přistáním v Gironě a odtud se dopravit do Barcelony po zemi (cca. 90km). Přímo na BCN létá nejlevněji Click4sky (1990Kč za jeden směr) + cesta do centra (€2.20). Druhá varianta vychází levněji - pokud si objednáte letenku třeba od Ryanair v předstihu, dostanete se celkem bezproblémů na 300Kč za jeden směř, takže celkem 600Kč, jenže se musíte dostat z Girony (GRO) do Barcelony. Zpáteční jízdenka na bus do Barcelony stojí €21, o něco levněji vychází kombinace bus do Girony (€3.90 zpáteční) a poté vlakem do Barcelony (€6-7 za jeden směr).

Podrobnosti o ubytování naleznete v příslušné sekci, cena za noc v hostelu se pohybuje od 300Kč. Velký výběr eurovíkendů naleznet na Eurovíkendy Invia


Tato místa při většině dvou-tří denních pobytů doporučujeme navštívit:

Nou Camp Odkaz na informace na Wikipedii
Stadion Nou Camp je nejznámějším a nejslavnějším sportovištěm v celé Barceloně - tento téměř stotisícový stánek již hostil obrovské množství nejrůznějších sportovních událostí a pokud se v Barceloně nacházíte v době, kdy FC Barcelona hraje nějaký zápas na tomto stadionu, rozhodně se běžte podívat - atmosféra je vynikající a určitě nebudete litovat utracených peněz (vstupenky nejsou zrovna levné)
Vstupenky je možné koupit na www.fcbarcelona.com

Montjuic Odkaz na informace na Wikipedii
Tento vrchol tyčící se nad barcelonským přístavem nabízí nejen skvělý výhled na centrum města, přístav a také moře, ale navíc se na něm nachází i původní olympijský stadion, řecké divadlo a také muzea. Procházka klikatými cestičkami směrem vzhůru je opravdu skvělým zážitkem a Montjuic doporučuji navštívit opravdu každému kdo se do Barcelony vydá - nemusíte tu být zrovna jen na eurovíkend. Pokud by se Vám nechtělo do kopce šlapat po svých, ze stanice Paral-lel jezdí na vrchol podzemní zubačka (platí na ni lístek na metro).

Olympijský přístav Barcelona
Přístav v Barceloně se rozkládá od kopce Montjuic až po písčité pláže na severovýchodě města. Procházka např. po mostě spojujícím Port Vell a Maremagnum a samozřejmě i návštěva známého akvária (součástí je i podmořský tunel) patří k dalším nezapomenutelným zážitkům, které si odvezete z eurovíkendu v Katalánské metropoli. Nad samotným přístavem jezdí i lanovka, která nabízí unikátní pohled nejen na přístav.

Pokud hledáte organizované prohlídky města nebo výlety, velký výběr je na www.isango.com