JAK DO BARCELONY....kudy a jak se sem dostat

Autem
Barcelona je z ČR asi 2000km, můžete jet přes Německo a Francii, druhou možností je Rakousko a pak přes Itálii a od Janova podél středozemního moře přes Francii, v každém případě je cesta autem dost náročná a hodně zaplatíte za dálniční poplatky (Itálie, Francie, Španělsko)

Letadlem
Letecká doprava je nejrychlejší a cesta do Barcelony trvá necelé dvě hodiny. Z ČR sem létá pravidelně několik společností - přímo na BCN např. ČSA, EasyJet anebo Smartwings. Z Bratislavy létá Ryanair (na letiště do Girony, které je cca. 90km od Barcelony) a samozřejmě přes léto se dá sehnat spousta charterových letů do této oblasti. Třetím letištěm je Reus, které leží kousek od pobřeží nedaleko Tarragony. Pro hledání nejlevnější letenky doporučujeme zkusit všechny tři největší české vyhledávače a porovnat jejich ceny:
Kralovna.cz | Pelikan.cz | Letuška.cz

Autobusem
Na cestu autobusem do Barcelony si budete muset vyhradit přibližně 25hodin, a bude zdlouhavá a velice únavná. Navíc cena se pohybuje od 3000Kč do nějakých 5000Kč, takže letadlo vychází pořád levněji. Více informací najdete na webu Eurolines, kteří cestu busem do Barcelony nabízejí - www.eurolines.cz

Vlakem
Cestovat do Barcelony vlakem je spíš pro nadšence - cesta zabere od 28 do 40 hodin podle toho kdy vyrážíte a nejlevněji cesta vychází pokud si pořídíte Eurail Saver Pass případně na cestování vlakem po Španělsku je výhodné si pořídit Spain Rail Pass (jsou různé druhy na různý počet dní), takže záleží jak dlouho a kam chcete cestovat.

Stopem
Stopování je absolutně nejlevnější způsob dopravy, ale někomu se může jevit jako ne moc pohodlný a nebezpečný. Podle toho kde v ČR se nacházíte, jsou dvě hlavní trasy do Španělska - severní přes Německo - (případně Švýcarsko) - Francii až do Španělska, a druhá (jižní) trasa vede přes Rakousko, Itálii a pobřeží Francie. Obě dvě jsou srovnatelně dlouhé.

Zájezdy
K vybrání zájezdu do Barcelony nebo Španělska doporučuji použít server www.invia.cz - najdete zde asi největší nabídku zájezdů na české a slovenském internetu a vyberete si zájezd, který bude vyhovovat právě Vám.

Eurovíkendy
Veškeré potřebné informace ohledně eurovíkendů v Barceloně naleznete na tomto webu v sekci "Eurovíkend". Odkaz je v menu nalevo, případně je můžete koupit na webu Letušky: